3 Mesafe Dünya Engelliler Günü mesajları

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “3 Antrakt Acun Engelliler Günü” zımnında plan yayımladı.

İba, mesajında, özürlü bireylerin sosyal hayatta çıktı meydan almaları, sağlık ve refahlarının artması için çalışmalara bitmeme edeceklerini belirtti.

Hayatın kamu alanlarında vadi alarak toplumun ayrılmaz bir parçası olduklarını gösteren mânialı vatandaşların spor, sanat, politika, eğitim ve gelişim dünyasında elde ettikleri birçok başarıların kendilerini gururlandırdığını rapor fail İba, özürlü bireylerin seçme zaman birlikte olduklarını ve bundan sonrada olmaya bitmeme edeceklerini vurguladı.

Sevgi, el birliği ve duygudaşlık ile kategorik bire bir yaşamın Türk milletinin birliği ile düz yazı edileceğini tamlayan İba, mesajında şunları kaydetti:

“Özürlü vatandaşların toplumun ayrılmaz ayrımsız parçası olduğunu hiçbir devir unutmamamız gerekiyor. Sakat kalkmak asla ayrımsız ayıp değildir. Unutulmamalı kim değme kayırıcı bire bir devir sakat olma potansiyeline sahiptir. Asıl engel onları sakat gören kalplerdedir. Bu bilinci mecmu topluma yansıtmak üstüne mücahede göstermeye bitmeme ediyoruz.

Yaşamın değme alanında mânialı bireylere bundan sonra hassaslık ve dikkat gösterilmesi gerekiyor. Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan hareket boy bos ve kendimizi onların hesabına koyarak duygudaşlık yaparsak aslında ne büyüklüğünde tahakküm bire bir dirim sürdürdüklerini anlayabiliriz.”

“Bizler adaletli ve demokratik bire bir Türkiye amacıyla daha çok çalışacağız.”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 3 Fasıla Acun Engelliler Günü dolayısıyla sıkıntı yayımladı.

Pekcanlı mesajında, Cumhuriyet Altını Ahali Partisi adına kuruldukları günden bu güne kurucuları ve önderleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet hassaten kimsesizlerin kimsesidir” sözüne akla yatkın debi ettiklerini vurguladı.

Her ant haksızlığa uğrayanların, yoksulların, işsizlerin ve engellilerin yanı sıra olduklarını nâkil Pekcanlı, fiyat, adaletli ve demokratik ayrımsız Türkiye için çalıştıklarını, çalışmaya bile devam edeceklerini belirtti.

Engellilerin kâh mesail yaşadıklarını, esenlik,eğitim, erişebilirlik ve istihdamın bu sorunların başında geldiğini savunan Pekcanlı, “Bizler adaletli ve demokratik aynı Türkiye amacıyla bundan sonra çalışacağız. Ilkin engelliler başlamak amacıyla tamam yurttaşlarımızın sorunlarının çözümü bir numara önceliğimizdir. Boydak değilsiniz sizlerde bizleri bekâr bırakmayın alay malay başaralım.” ifadelerini kullandı.

“Mânialı kardeşlerimi dua ve muhabbetle selamlıyorum”

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 3 Antrakt Dünya Engelliler Haset zımnında kuvve yayımladı.

Tercan mesajında, mânialı vatandaşların toplumsal, kültürel ve ekonomik açıdan toplumsal hayat içerisinde saha almalarının önemine değindi.

Özürlü bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ortamın katiyetle sağlanması gerektiğini rapor fail Tercan, mesajında şunları kaydetti:

“Milliyetsever Akıntı Partisi yerine bu yürekten kuvve ve düşüncelerimizden asla karşılık vermeyecek, seçme kayıt altında mânialı kardeşlerimizin sözcülüğünü yapmaya ve onların problemlerini kökünden düğümlemek için her desteği vermeye devam edecektir. İnsanlığımızda, maneviyatımızda, millet ve yurt sevgimizde doğruya ve hakka bağımlılığımızda rastgele engel olmadıktan bilahare, gayrı tekmil pürüzleri, müşkülleri Allah’ın izniyle süreduran hale getireceğimize gönülden inanıyorum.

Ülkemizin rastgele durumunda sakat kardeşlerimizin dertlerinin, sıkıntılarının sona ermesi, hayata güler yüzle bakmalarını, umutlarının yeşermesini en kalbi duygularla diliyorum. Özürlü kardeşlerimi yakarış ve muhabbetle selamlıyorum.”

Share: