3 şehit polis güçleri sonuç yolculuğuna uğurlandı

DÄ°YARBAKIR (AA)Diyarbakır’dahi zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce yola yerleştirilen halk yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu, polis memurları Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel içmağara Diyarbakır’da tören düzenlendi.

Ä°l Itimat Müdürlüğündeki törende, şehitler Kabukçu, Nohut ve Yazanel’in Türk bayrağına sarılı naaşları meslektaşlarının omuzlarında katafalka taşındı. Şehitlerin özgeçmişi okundu ve dua edildi.

Ä°l Güvenlik Müdürü Adnan Taşdan, yaptığı konuşmada, 3 yiğit personeli sonuç yolculuğuna uğurlamak için tıpkısı araya geldiklerini söyledi.

Teröre karşı yalçın duracaklarını vurgulayan Taşdan, “Tıpkı taraftan şehitlerimizin yasını tutarken ayrımsız taraftan de hainlerle mücadeleyi sürdüreceğyapışkan. Tarihte olduğu üzere insanlık dışı, alçakça saldırı düzenleyen hainler hiçbiraz hedeflerine ulaşamayacaktır. Burada teşkilatım adına söz veriyorum kim; Diyarbakır ve ülkemiz o hainlerden temizlenecektir” dedi.

Taşdan, şehitlere Allah’tan yağmur, yakınlarına sabır, yaralanan polislere müstacel şifa diledi.

Şehitlerin yakınları ile Vali Hüseyin Aksoy ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ä°brahim Yılmaz’ın bile katıldığı törenin ardından cenazeler memleketlerine gönderildi.

Diyarbakır-Silvan karayolunda Oğuzlar köyü mevkisinde özel harekat polislerini taşıcanip zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, saldırıde Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu ile polis memurları Mustafa Nohut ve Nuri Yazanel şehit olmuş, 3 polis memuru yaralanmıştı

Share: