29 Temmuz 2022’den mefret ruzname başlıkları

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Çokluk Yanık, Cezayirli Şehitler Anıtı’nı ziyaret edecek.

(Cezayir)

2- Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Kurum, “Gün Doğusu Gâvur Atılan Entegre Tesisi Açılışı”, “Çekirge Teras Projesi Tanıtımı ve İlk Direk Dikimi” ve “Hanlar Bölgesi Çarşı Başı Meydanı İlk Taş Yerleşimi, Mevlana 7. Girişim Kentsel Inkılap Projesi Ana Atma ve Şişko Açım Töreni”hangi katılacak, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini, Ak Öğür İl Başkanlığını ve esnafı görüşme edecek.

(Bursa/11.00-17.30)

3- Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, Garaz Bardakçı Kütüphanesi ile Çatalca Arif Nihat Asya Köy Dirim Merkezi’nin açılışlarına katılacak.

(İstanbul/11.00/15.00)

4- Genel Başbuğ Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığındaki CHP heyeti, Kapıkule Sınır Kapısı’nda “Sıla Yolu” projesine ilgilendiren matbuat toplantısı düzenleyecek.

(Edirne/11.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, 70. Hasat Bayramı Etkinliği’hangi katılacak.

(Ankara/16.00)

2- Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nda düzenlenecek programda, 5G ile ilişik gelinen süreci kamuoyuyla paylaşacak.

(İstanbul/11.00)

3- TÜİK, haziran ayı aut ticaret ve ikinci çeyrek turizm istatistikleri ile haziran ayı bakım üretici bedel endeksini açıklayacak.

KAPAT X

(Ankara/10.00)

ACUN DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(18.15/İstanbul )

GÜNCEL

1- Kült İşleri Başkanı Büyük Erbaş, Silopi ilçesi Irtibat Köyü Camisi’nde cuma namazı kıldıracak, Hz. Ömer Kur’un Kursunun açılışını gerçekleştirecek.

(Şırnak/12.20/13.00)

SPOR

1- 2022 Turkcell Süper Yürek mücadelesinde cumartesi günü karşı karşıya ati Trabzonspor ve Çipo Kadro Sivasspor’un beceri direktörleri Abdullah Orion ve Ikbal Çalımbay ile iki takımın kaptanları, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenecek kuma basın toplantısında soruları cevaplayacak.

(İstanbul/19.00)

2- A Milli Eş Voleybol Takımı, Güney Kore’de düzenlenen FIVB Challenger Kupası’nda çeyrek altın finalde Şimendifer ile yüz yüze gelecek.

(Seul/06.00)

3- 55. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Kutay Menajerlik Kupası’nda MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği, Eryaman Stadı’nda karşı karşıya ati.

(Ankara/20.00)

4- Galatasaray, kullanılmamış zaman hazırlıklarını Avusturya kampında sürdürüyor.

(Innsbruck)

Share: