19 Orak Ayı 2022’den makro ruzname başlıkları

19 Orak Ayı 2022’den makro ruzname başlıkları.

1- Reisicumhur Erdoğan, İran’da

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sadabad Sarayı’nda resmi törenle karşılanacak, İran Reisicumhur İbrahim Reisi ile görüşecek, Dini Şef Şanlı Hamaney ile aynı araya gelecek, Türkiye-İran Efdal Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin Yedinci Toplantısı ile anlaşmaların imza töreni ve eş matbuat toplantısına katılacak.

– Astana Üçgen Zirvesi marjında, Rusya Cesamet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek ve Üçgen Doruk Toplantısı’na katılacak Erdoğan, Putin ve Reisi ile eş basında toplantısı düzenleyecek.

(Tahran)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Su Acılı, Haydar Aliyev’in mezarını, Şehitler Mezarlığı’nı ve Türk Şehitliği Anıtı’nı musahabe edecek, Ocak, Karı ve Bala Sorunları Çap Komitesi Başkanı Baharat Muradova ve Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Sedir Başkanı Sahibe Gafarova ile görüşecek.

(Bakü)

2- Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, Köy Hayat Merkezi açılışına ve Yetişek Değerlendirme Toplantısı’na katılacak, Valiliği ve Şehremaneti Başkanlığını görüşme edecek.

(Bitlis/10.30-15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Türkiye Cumhuriyet Tarz Bankası, mayıs ayına ilgilendiren Gücük Vadeli Dış Namus Borcu İstatistikleri’ni açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, haziran kocaoğlan hane satışları ile 2022 yılı merkezi yönetim bütçesinden AR-GE faaliyetleri için ayrılan yanıt ve harcamalara ilgili istatistikleri duyuracak.

(Ankara/10.00)

KAPAT X

SPOR

1- Fenerbahçe, 2. eleme turunda 20 Orak Ayı Çarşamba haset Üreteç Kiev’le yapacağı maçın son antrenmanını Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yapacak ve Polonya’ya gidecek.

– Solgun-lacivertli takımın Maharet Direktörü Jorge Jesus ve takımdan bire bir futbolcu maça ait Miejski Stadı’nda düzenlenecek matbuat toplantısında soruları cevaplayacak.

(İstanbul/09.30/13.00/Lodz/19.30)

2- Sürükleyici Kiev Ustalık Direktörü Mircea Lucescu ve tıpkı futbolcu Miejski Stadı’nda Fenerbahçe maçına ilişkin soruları yanıtlayacak. Arkası Sıra topluluk, maçın akıbet hazırlığını yapacak.

(Lodz/18.30/19.00)

3- Fenerbahçe’de 2022-2023 şekil lansmanı Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda gerçekleştirilecek.

(İstanbul/16.00)

4- Kullanılmamış sezon hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Galatasaray, dördüncü ve son hazırlık maçında Çekya ekibi Pardubice ile karşılaşacak.

(Graz/19.00)

Share: