11 yabanlık denk kontratlı alıma bütün 1087 başvuru oldu

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi vasıtasıyla mukannen benzeri adayı tanımlamadan emsal şekilde zar edilen 11 kadroya toplanmış 1087 referans yapıldı.

Kamu kurumlarına tahsis edilen erkin görevli tayin izinleri gelişigüzel güzeşte sene azalmaktadır. Buna eşit, 4/B statüsünde çalıştırılan kontratlı personel istihdamı ise anbean yaygınlaşıyor. İlave namına, kurumlara biraz tahsis edilen serbest işyar tayin izinlerinin, çoğu hile vasıtasıyla naklen alımlara ayrılması, KPSS yerleştirmelerinde haddinden fazla erdemli puana erbap adayların yerleştirilmesine üstelik engel oluyor.

İşin özge çığlık tarafı ise, yaygınlaştığını tabir ettiğimiz kontratlı personel kadrolarının hususi şartlarının tespitinde gelişigüzel arama ve denetleme mekanizması olmadığı üzere bazen kurumlar aracısız alacağı adayı tanımlar şekilde ilana çıkmaktadır. Bunun sonucunda, normalde yüzlerce kişinin başvurabileceği kadrolara çabucak 1 (bire bir) hayat başvurup yerleşmektedir.

Ancak, çığlık örnekler iyileri bulunmayan edemediği üzere, bu anlattığımız sürecin aksini gördüğümüz ilanı geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Isparta Kullanışlı Bilimler Üniversitesi tarafından ilan edilen 11 kontratlı kadronun hususi şartında ilgilendiren alandan mezun olan kül adayların başvurusuna imkan verilmişti. Bunun sonucunda, geçkin duyurulan sonuçlara göre 11 nefis alıma hep 1087 başvurma oldu. Yemeden Içmeden üç kadroluk Maliye alımına toplam 291 başvurma yapıldı.

Uzun Uzun benzeri süre merkezi alımda kadroların ciddi düzeyde artmayacağını öngördüğümüzde, sözleşmeli personel alımlarında KPSS puanı faziletli adaylara umut olması açısından hususi şartların “örnekte olduğu kabil” herkesi kapsayacak şekilde verilmesini tamam idarelere tıpkısı posta elan önemle kaynak ediyoruz.

POZİSYON AŞAĞILIK

İLAN ŞARTI

KADRO

SAYISI

BAŞVURAN ADAY SAYISI

YERLEŞEN KPSS AYAK TABANI PUANI

SONUÇLAR

Çağ Personeli

Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Lansman, İletişim ve Halkla İlişkiler önlisans programlarının birinden ayrılmak.

1

87

82,08256

Erişmek üzere TIKLAYINIZ.

Çağ Personeli

Sektör Yönetimi, Kısım Yönetimi ve Sekreterlik, Çağ Yönetimi ve Hoşgörülü Asistanlığı, Kâtiplik, Şube Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Hoşgörülü Asistanlığı önlisans programlarının birinden taşınmak.

2

272

83,35367

Erişmek için TIKLAYINIZ.

Fasıl Personeli

Maliye, Saymanlık ve Maliye veya Maliye Saymanlık lisans programlarının birinden verilmek.

3

291

82,07760

Ulaşmak amacıyla TIKLAYINIZ.

Fasıl Personeli

Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Lansman, Bilgisayar Teknolojisi ve Seksiyon Yönetimi Devir Yönetimi ve Sekreterlik lisans programlarının birinden ayrılmak.

1

95

81,48408

Erişmek amacıyla TIKLAYINIZ.

Devir Personeli

Saymanlık, Bilgisayar Destekli Saymanlık, Bilgisayarlı Muhasebe ve Idrak Uygulamaları, Muhasebe ve Algı Uygulamaları önlisans programlarının birinden çıkmak.

1

149

81,07327

Baliğ Olmak için TIKLAYINIZ.

Laborant

Laborant ve Baytar Sağlık, Baytar Keyif Teknikerliği önlisans programlarının birinden artmak.

1

145

82,78873

Ergenleşmek için TIKLAYINIZ.

Laborant

Tarımsal Laboratuvar, Laboratuvar, Laboratuvar Teknolojisi önlisans programlarının birinden mal olmak

1

39

77,46498

Ulaşmak üzere TIKLAYINIZ.

Teknisyen

Çizge, Yıldızlı Hava Reklam Ürünleri ve Ipek Baskı, Çizge Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık, Grafik-Grafik Tasarımı önlisans programlarının birinden kazanmak. Belgelendirmek kaydı ile alanında arz az 2 (iki) sene deneyim sahibi olup bu deneyimini SGK Bakım Dökümü ile belgelendirmek.

1

9

63,78100

Ulaşmak üzere TIKLAYINIZ.

Share: