107 aday, polis memuru kalkışmak amacıyla çalma döktü

Gaziosmanpaşa Belediyesi yoluyla, KPSS puanı ile polis memuru alımı üzere başlatılan proses tamamlandı. Mülakata çağırılan 107 aday, tıpkısı biri ile yarıştı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi aracılığıyla, KPSS puanı ile polis memuru alımı amacıyla başlatılan proses tamamlandı. Başvurma eden kişilerden puanı ehliyetli olanlar, kavuşma ve kılgılı sınav için çağrıldı. Mülakata çağrılan 107 adaya, Covid-19 tedbirleri kapsamında önce kendisine namzet mülakat yapıldı. Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinde gerçekleşen mülakatın arkası sıra polis adayları, spor testine alınarak sıçrama, sargaç, vakar, takla ve bariyer kadar uygulamasına alınan adaylar 3 ayrımlı kategoride değerlendirildi. Güzeşte yazılı sınav olan Polis vazifeli adayları, fiziksel sürücü belgesi parkurlarını tamamlayarak sınavı boşamak üzere bugünde ter döktü. Namzet ve mukayyet sınavları başarıyla bitiren adayların asıl ve sakıntı namzet listeleri belediyenin genel ağ adresinde ilan edilecek ve listede kayran alanlara ayrıca mukayyet bildirim yapılacak.

“Külliyen az buçuk yoğun geldi”

Sınavın evire çevire geçtiğini anlatan 29 yaşındaki Dilek Okumuş, “Heyecandan tekessür biraz nabzı arttırmak gerekiyor. Bilek Damarı faziletli olduğu amacıyla cümbüş kabilinden yansıyor. Takıldım ama gene güzelce geçtiğini düşünüyorum. 1-2 saniye elan bağan olabilirdi. Bu parkurda 47, 45 görüyordum. Bütünüyle az buçuk yavaş geldi. O az buçuk engelledi amma onun dışında aynı baskı bulunmayan” dedi.

“45 saniyeyi hedefliyordum”

45 saniyeyi hedeflediğini söyleyen Elif Alper, “Az Buçuk coşku yaptım. Normalde az buçuk elan güdük sürede bitiriyordum. Yekpare puanı çokça bir iki tıpkısı puanla kaçırdım ama iyiydi. 50. 46 saniye dahi tamamladım. 45 saniyeyi hedefliyordum. Tün de uyuyamadım. Çocuğum var. Göz etkiledi galiba. İyi benzeri sonuç alıp atanmak istiyorum” ifadelerinde bulundu” diye konuştu.

Share: